Targi florystyczne – Special Days & Gardenia 2015 – mini relacja

Targi Florystyczne – nasze pierwsze…. i na pewno nie ostatnie!

W dniach 26-28 lutego odbyły się coroczne poznańskie targi florystyczne i ogrodowe… tym razem także Flower Power wybrało się, by zobaczyć co w trawie piszczy no i rzecz jasna zaczerpnąć trochę inspiracji na nadchodzący sezon.

Ogromna przestrzeń, mnóstwo stoisk tematycznych, pokazy i prezentacje…. i cały dzień biegania od stoiska do stoiska 😀 … no i jeszcze tłum zwiedzających z całego świata… na koniec zmęczenie dało się we znaki, ale było warto 🙂 poniżej krótka fotorelacja produktów i inspiracji które znaleźliśmy na miejscu…zapraszamy!

…już od wejścia zaskoczenie… bo przecież przed nami święta wielkanocne… a oczom ukazują się wianki, choinki i bombki w kolorach jakie tylko jesteście sobie w stanie wymarzyć! piękne, z koronkami, przezroczyste, czarne, …. ach… chce grudzień 🙂 
targi florystyczne targi florystycznetargi florystyczne

… no ale wróć! – Wielkanoc za pasem… więc szukamy inspiracji na najbliższe święta… no i oczywiście też się znalazły… wiosenne kwiaty sztuczne (jak żywe), doniczkowe, króliczki, jajeczka, wianki…  trochę inspiracji jest, więc niedługo wiosenne produkcja ruszy pełną parą a tymczasem kilka fotek w klimacie nadchodzących świąt.

targi florystyczne wiosna 2 jajo2 jajo jajko7jajko3

Targi florystyczne to także liczne pokazy… trzy z nich zaszczyciliśmy swoją obecnością:)

warsztatyPierwszy – o pakowaniu prezentów – maksymalny product placement… ale w zasadzie można było się tego spodziewać… chyba już nie ma miejsca gdzie zabieg ten nie jest stosowany. Firma Plastiflora pokazała nam kilka ciekawych sposobów na zastosowanie papierów i wstążek, miedzy innymi nadała nowe życie szklanym wazonom poprzez oklejenie ich różnymi papierami, efekt ciekawy, aczkolwiek fanami troszkę innej florystyki jesteśmy. Wstążki jako opakowanie butelki wina – kolorowo, wiosennie, aczkolwiek dziecku butelki wina chyba się nie daje…. wnętrze prezentu i jego”odzienie” nie były ze sobą zbyt spójne:)

Była tez bitwa florystyczna i bukiety układane z zawiązanymi oczami… wesoło i z przymrużeniem oka 🙂 no i kilka(dziesiąt) róż poleciało do widowni.

Trzeci pokaz, to duet Sekunda i Sieradzan. Wykonali kilka bukietów ślubnych i oryginalne kompozycje florystyczne. Zastosowanie piór, korzeni storczyka, łodyg kwiatów, suszu, egzotycznych roślin i probówek, całokształt interesujący i inspirujący…. choć z widowni zdało się słyszeć głosy… „bukiet ze śmieci… phi… co oni sprzedają” (śmieci – czyt. korzenie storczyka) to my kilka inspiracji z pewnością wykorzystamy w swoich wiosennych aranżacjach.

 Dodatkowo kilka fotek z realizacji wykonywanych podczas wcześniejszych dni targowych. Bukiety z filcu, z plastikowych łyżeczek, kieliszków, sukulenty w roli głównej i jako dodatki w realizacjach. To wszystko jako inspiracje na tegoroczne śluby. Nie zabrakło tez aranżacji wielkanocnych z wykorzystaniem traw, gałęzi, drutu. Targi florystyczne Special Days 2015 zaliczamy do udanych… a może w przyszłym roku staniemy po drugiej stronie sceny? 🙂

Dodaj komentarz