sierpień – cantedeskia, hortensja & język teściowej

Przedstawiamy kwiatki na miesiąc sierpień cantedeskia, hortensja i język teściowej

Cantedeskia – kwiat cięty #1

Cantedeskia – kwiat, który ostatnio stał się modną ozdobą ślubnych uroczystości. Zdarza się jednak, że jest kojarzony z uroczystościami pogrzebowymi. Trzeba jednak zwrócić uwagę na różnicę pomiędzy 2 odmianami tej rodziny kwiatów – kalla (kalia, kalijka) i cantedeskia (zantedeschia, kantedeska). Kalla ma większe, bardziej rozłożyste kielichy, cantedeskia bardziej delikatne rurkowe. Zdjęcie poniżej ułatwi rozpoznanie.

kalia i kantadeska różnica

Cantedeskie występują w odcieniach bieli, żółci, pomarańczy, czerwieni, różu, fioletu, aż po czerń(!). Odcienie różu na zdjęciach poniżej, tylko po to aby naświetlić jak wielki wybór odcieni jest dostępny. Więcej znajdziecie na blogu Pozytywne Inspiracje ślubne.

W tym miejscu jeszcze raz chciałabym zwrócić uwagę na kolorystykę określaną w kompozycjach. 
Aby być pewnym, że wasze oczekiwania zostaną spełnione,  dokładnie starajcie się określić gatunek kwiatów z jakich bukiet/dekoracja mają być wykonane. Oszczędzi to nieporozumień i nerwów zarówno wam jak i waszym florystom:) i nie będziecie zaskoczeni ostatecznym efektem (no chyba, że lubicie niespodzianki)

Persuasion Light Garnet Glow Garnet Glow Dark Captain Romance Light Captain Romance Pink Panther 

Cantedeskia pięknie prezentuje się w bukietach ślubnych sauté, ale uzupełnione innymi kwiatami i zielenią z pewnością znajdzie swoich zwolenników. Może być wykorzystana w bukietach okrągłych, wydłużanych, w naręczu i innych. Kilka ślubnych inspiracji przedstawiamy poniżej:

Hortensja – kwiat cięty #2

Hortensja to jeden z nielicznych gatunków kwiatów które występują w naturze w kolorze niebieskim… jeśli więc niebieski to wymarzony kolor Twojego ślubu, hortensja wydaje się być kwiatem idealnym! Ale… hortensja to tez kwiat sezonowy, dostępny od kwietnia do sierpnia, sprowadzany z Holandii (polskie odmiany dostępne są jedynie w sierpniu). Jest to też kwiat dość kapryśny – jeśli nie dostarczymy mu odpowiedniej ilości wody może nie przetrzymać uroczystości.

Dostępne kolory: biel, odcienie różu i fioletu, czerwień, niebieski, zieleń

hydrangeas-pink-3hydrangeas-pink-tinted-3_2Antique Green Purple Dutch Hydrangea (1)  hydrangeas-antique-hotpink-3_3  hydrangeas-white-antique-4

  hortensja hydrangeas-blue-antique-2lavender (2)hortensjaWhite Hydrangea

Symbolika hortensji: piękno, wdzięk, wdzięczność i bogactwo

Pochodzenie: południowa Afryka i Azja

ciekawostka-> czy wiesz że możesz zmienić kolor hortensji? działa to jedynie przy zamianie koloru z różowego na niebieski. Należy podlewać krzew roztworem wody i ałunu potasowego (10g/2litry wody) co dwa tygodnie od wiosny do pojawienia się kwiatów. Można też zastosować gotowy nawóz np firmy agrecol.

Przykładowe inspiracje bukietów ślubnych z hortensją

Język teściowej – kwiat doniczkowy na sierpień

Język teściowej inaczej sansewieria lub wężownica.  O tej roślinie pisaliśmy już dla was przy okazji postu „Na zdrowie”. Jest to jedna z tych roślin która pozytywnie wpływa na nasze otoczenie, więc przypominamy. Roślina bardzo prosta w uprawie, nie wymagająca częstego podlewania, dekoracyjna, idealna dla nowoczesnych pomieszczeń.

7d8590e28f478d8ecafebfd9959a5fa9 z13140610Q,Sansewieria

http://pozytywneinspiracjeslubne.blogspot.com/2013/05/kalie-i-kantadeski_24.html, http://www.swiatkwiatow.pl/cantedeskia-kalla-kalia-kalijka–zantedeschia-id430.html, http://www.funnyhowflowersdothat.co.uk/hydrangea, http://www.bellaweddingflowers.com/

Dodaj komentarz