Lipiec – słonecznik & fikus ginseng

Wakacje wakacje, a tu postu o kwiatach miesiąca brak…. ostatni dzień miesiąca… więc do roboty !!

Na lipiec proponujemy

Słonecznik

Symbolika słonecznika – oczywiście pierwsze nasze skojarzenie to słońce, ale także miłość.

Słonecznik wywodzi się z południowej i północnej Ameryki

Słyszeliście o czymś takim co nazywa się heliotropizm? To takie zjawisko w  którym kwiaty – np słonecznik- obraca się w kierunku promieni słonecznych… a w nocy z powrotem patrzy w stronę wschodu słońca aby ponownie ani przez sekundę nie stracić go z oka:)

Słonecznik występuje nie tylko w wersji żółtej, można znaleźć też pomarańczowe, brązowe, kremowe, a nawet ciemno czerwone. Również ich kształty główek/płatków różnią się od siebie w zależności od odmiany. Jest rośliną jednoroczną o szorstkiej grubej łodydze i mocno owłosionych liściach. Przykładowe odmiany ozdobne: Teddy Bear, Big Smile, Sonnengold, Sunspot, Pacino Gold, Floristan, Ring of Fire, Sonja, Holiday, Soraya, Sunrich Lemon, Sunrich Orange, Evening Sun, Fullsun.

Fikus Ginseng czyli fikus tępy

Gatunek drzewka, który często polecany jest do pierwszych prób formowania bonsai ze względu na swoją ,odporność i łatwość formowania. Fikus przez cały rok powinien przebywać w temperaturze powyżej 15 stopni, latem można trzymać go na zewnątrz ale, z dala od bezpośrednich promieni słoneczny. Lubi wilgoć, i jasne pomieszczenia. Efektowne są też korzenie powietrzne które rozwijają się na starszych okazach fikusa.

http://www.funnyhowflowersdothat.co.uk/sunflower, http://www.swiatkwiatow.pl/poradnik-ogrodniczy/odmiany-slonecznika-id1399.html, http://www.zielonyogrodek.pl/ozdobne-liscie/fikus-tepy

Dodaj komentarz