Walentynki = Kwiaty

Walentynki – 14 luty czyli dzień zakochanych

walentynkiIm bliżej, tym częściej słychać, że walentynki to kicz, naciąganie, zbędny wydatek…. kolejne nikomu niepotrzebne święto. To jedna strona medalu… a druga? …że fajny to dzień, w którym przypominamy sobie o tym by choć raz w roku powiedzieć sobie „Kocham!”.

Jednogłośnie (prawdopodobnie) stwierdzimy, że to właśnie słowo powinniśmy mówić zdecydowanie częściej niż tylko 14. lutego… i kobiety pewnie powiedzą też, że nie tylko w walentynki chciałyby dostawać kwiaty… no i oczywiście w pełni się z tym zgadzamy.

Choć kwiaty wśród walentynkowych prezentów często zastępowane są przez wino lub czekoladki, my będziemy was oczywiście namawiać do ich zakupu. A dlaczego? „Bo tak” odpowiedź kobiety 😀 a tak serio, dlatego, że kwiaty są po prostu idealnym prezentem na ten dzień, a mogą być także świetnym dodatkiem do waszego prezentu, jeśli budżet nie jest wygórowany.


Jakie kwiaty wybrać dla swojej walentynki?

Najczęściej wybieranym gatunkiem jest oczywiście czerwona róża, klasycznie, romantycznie… bo róża to przecież symbol miłości.

Dla tych, którzy chcieliby coś innego, bardziej oryginalnego radzimy zamawianie bukietów przynajmniej kilka dni wcześniej – tym sposobem kwiaciarnie i pracownie florystyczne są w stanie lepiej przygotować się na wasze nawet najbardziej wymyślne kwiatowe życzenia.

Jedną z opcji mogą być wiosenne kompozycje – bukiety, kosze kwiatów, chociażby tulipany, hiacynty czy żonkile. Kompozycje z kwiatów mieszanych – bukiet, kompozycja w naczyniu …. a ładne naczynie później na pewno się przyda… więc nie będzie tak strasznie „niepraktycznie”.

A może wolicie kwiat doniczkowy – idealny dla tych, którzy wolą bardziej trwałe prezenty, mogą być kwitnące lub nie, oryginalne sukulenty…. znajdziecie nawet kwiaty w kształcie serca.

walentynki walentynki walentynki Serce-z-bambusa

Ozdobne kwiatowe pakowanie prezentów… np wina lub bielizny w otoczeniu płatków róż na pewno zrobi wrażenie.

walentynki     rossi walentynki walentynki walentynki

Oferta na walentynki od Flower Power dostępna pod linkiem, a jeśli macie pomysł na coś zupełnie innego, dajcie znać, zrealizujemy każdą kwiatową „fantazję”.

Dodaj komentarz