Czy to kwiatki… czy to Photoshop?

Kwiatki o niespotykanym wyglądzie

…kwiatki bratki i stokrotki – te znamy wszyscy… dziś chcielibyśmy podzielić się z wami innymi ciekawymi gatunkami kwiatów podobnymi do zwierząt, np małpek, papug, gołębi, much i innych stworków, których na co dzień nie spotkacie w ogrodzie ani w kwiaciarni.

Pewnie stwierdzicie – Photoshop maczał  tu swoje „macki”, to nie mogą być prawdziwe kwiatki. Natura potrafi jednak zaskoczyć – są to prawdziwe gatunki, które można spotkać w różnych zakątkach świata min w Anglii, Australii, Ekwadorze czy Peru.

W niektórych przypadkach zwierzęta (np ćmy czy węże) upodobniają się do otaczającego je podłoża lub otoczenia. W przypadku kwiatów znajdziemy gatunki, które upodabniają się do zwierząt. W wielu przypadkach to siły natury i konieczność przeżycia zdziałały swoje, w wielu to tylko nasza wyobraźnia powoduje, że niektóre kwiaty przypominają nam inne istnienia.

Przykładami pracy samej natury mogą być storczyk

Ophrys apifera (Bee orchid- pszczoła) oraz

Ophrys insectifera – dwulistnik muszy.

Ophrys insectifera subsp. aymoninii kwiatki Ophrys apifera

Inne rośliny o przedziwnych kształtach i podobieństwie do baletnic, gołębi, papug czy nawet ust w galerii poniżej – nazwy poszczególnych  gatunków podajemy w łacinie, w języku angielskim i polskim – gdyby ktoś nie mógł uwierzyć, że to nie Photoshop, na pewno bez trudu znajdziecie dodatkowe informacje u wujka Google 🙂

Orchis simia, Monkey Orchid – storczyk małpa

Peristeria elata, Dove Orchid- storczyk gołąb

Habenaria radiata, White Egret Orchid- storczyk biała czapla

Caleana major, Flying Duck Orchid- latająca kaczka

Impatiens bequaertii, Dancing Girl Impatiens – niecierpek- tańcząca dziewczyna

Orchis italica, Naked Man Orchid – storczyk – nagi mężczyzna

Psychotria elata, Hooker’s Lips – usta kurtyzany

 

Niektóre z gatunków możecie nawet spróbować zasiać sami kilka linków poniżej:

Storczyk pszczoła

kwiat – usta

Dracula

 

www.boredpanda.com, bez-ogrodek-blog.blogspot.com, http://www.wykop.pl, Funkydowntown.com, Columbus GV Team, http://www.nation.com.pk, http://jamjarflowers.co.uk

Dodaj komentarz