Modne kwiaty czyli florystyka w Mediolanie

Modne kwiaty

Ostatnio sprawy służbowe zagoniły nas do Mediolanu 😀 

Nie obyło się bez zwiedzania  miasta szlakiem mediolańskich kwiaciarni i sklepów. 

Znaleźliśmy między innymi kwiaciarnię, w której sprzedawano tylko i wyłącznie róże – Au nom de la rose – róże z przeróżnych stron świata. Ogromna ilość gatunków i kolorów z pewnością zadowala wielu mediolańskich i nie tylko mediolańskich klientów. Sam koncept wywodzi się z Francji, a pierwsza kwiaciarnia tego rodzaju powstała w Paryżu w 1991 roku. Kolejne lokale znajdują się już w Hiszpanii, Rosji, Kuwejcie i Belgii. Polska również doczekała się już jednej filii w Warszawie.

Kolejne już bardziej podobne do naszych rodzimych kwiatowych biznesów, które wydały się interesujące to Florapassion, Frida oraz Monceau fleurs. Piękne wystawy okienne, świeże oryginalne gatunki kwiatów… i ten zapach w środku.

Naszą uwagę przykuły też liczne wystawy sklepowe, które przyozdobione były pięknymi kompozycjami  z żywych, suszonych i doniczkowych kwiatów.

modne kwiaty

A co najbardziej nas zachwyciło to wystawny długi na ok 400(!) metrów stół, wyścielony liśćmi i kolorowymi kwiatami. Kwiaty i zieleń, jakby wodospad, spływały ze stołu rozlewając się na chodniku jednej z najdroższych zakupowych ulic Mediolanu – Via della Spiga.

Była to kolacja  charytatywna na rzecz  restrukturyzacji mediolańskiej katedry z udziałem 1000 gości!

To były te modne kwiaty 🙂  Jednym słowem mają rozmach 🙂

Czekamy z niecierpliwością na podobne zlecenia… ciekawe kiedy kwiatowa moda na taką skalę zagości w naszym kraju 🙂

Dodaj komentarz